ROBOMOW - NÁŠ PŘÍBĚH

  Robomow byl založen v roce 1995 a původně se nazýval 'Friendly Machines'.

  Friendly Machines logo
  Logo Friendly Machines

  Dva muži, jedna vize

  Založeno dvěma podnikateli - pány Udi Peless a Mr. Shai Abramson. Legenda uvádí, že jednoho horkého letního dne požádala manželka pana Pelesse, aby posekal trávník. Udi se snažil vyhnout této blížící se povinnosti a představoval si robotickou sekačku na trávu.

  …A tak se zrodily Friendly Machines.

  Zvláštnější, než fikce

  Jak můžete vidět, první prototypy byly jednoduše obyčejné sekačky na trávu se spoustou bizarních zařízení nakupených nahoře!

  The Rover Mower with its Electro Gear
  Sekačka Rover s jejím elektronickým zařízením

  Další pokusy zahrnovaly navršení elektronického zařízení nahoru na tradiční sekačky s pytli pro nasekanou trávu.

  Rover Mower with Clippings Bag
  Sekačka Rover s pytlem na nasekanou trávu

  Nicméně netrvalo dlouho, než zjistili, že to bylo daleko od ideálu. Brzy bylo jasné, že robotická sekačka musí výkonově překonat obyčejnou sekačku a také být ekologicky přívětivější. Výsledkem bylo, že Robomow přijal metodu 'mulčování'.

  Více o mulčování

  Mulčovací sekačka používá čepele s vysokou rychlostí, které udrží nasekanou trávu uvnitř komory, až dokud není tak malá, že spadne zpět do trávníku a funguje jako přírodní hnojivo.

  Proto byla další generace prototypů Friendly Machines navržena bez pytlů na nasekanou trávu. To je učinilo lehčími, šetrnějšími a ekologičtějšími, než ostatní sekačky.

  Mulching Robotic Mower - First Prototype
  Mulčovací robotická sekačka - První prototyp

  Žádost o slávu - 'Robomow Classic'

  Tento malý kamarád Robomow Classic se představil na výstavě GLEE v Birminghamu ve Spojeném království v roce 1997 a byl 'otcem' oficiálního prvního modelu Friendly Robotics.

  Robomow Classic
  Robomow Classic

  Klasický model byl uveden do prodeje v roce 1998 a mezi lety 1998 až 2001 se ho prodalo 4 000 kusů.

  Evoluce Revoluce

  V roce 1999 se Friendly Machines přeměnily na Friendly Robotics.

  out in robomow logo
  Out - In

  2. generace

  V roce 2000 se zrodila 2. generace robotických sekaček …A zrodila se platforma Robomow RL.

  Robomow RL
  Robomow RL

  Robomow RL je v porovnání s Robomow Classic mnohem pokročilejší, menší, lehčí a více uživatelsky přívětivý. V letech 2000 až 2013 se prodalo 11 000 kusů tohoto vylepšeného modelu.

  Další rozšíření zahrnovaly Pevný vysílač, který umožňoval uživatelům vytvoření pravidelného programu sekání trávy, tak aby mohli úplně zapomenout na sekání.

  Robomow RL with Base Station
  Robomow RL s Pevným vysílačem

  Další stroje se pouští do akce

  V roce 2003 vedl společný podnik s Hoover Company k vytvoření prvního robotického vysavače RV. RV se prodával v letech 2003 až 2005.

  RV400 – First Robotic Vacuum Cleaner
  RV400 – První robotický vysavač

  Všeobecně známý pojem

  V roce 2005 učinilo Friendly Robotics strategické rozhodnutí a uvedlo do středu pozornosti značku 'Robomow'. Značka Robomow je známá po celém světě, ačkoliv společnost se stále jmenuje Friendly Robotics.

  A jak se říká, zbytek už znáte.

  Friendly Machines

  3. generace: vyspělá technologie, malé trávníky, nižší náklady

  V roce 2008 byla představena třetí generace robotických sekaček Robomow RM. RM byla menší, lehčí a vylepšená verze Robomow RL. Byla speciálně navržena pro malé trávníky, které byly doposud většinou ignorovány. Tento Robomow se přes noc stal hitem a v letech 2008 až 2013 se ho prodalo 30 000 kusů.

  Robomow RM series
  Řada Robomow RM

  Červená je nová černá

  V roce 2011 představil Robomow ČERVENOU řadu Robomow - mladší verzi úspěšných modelů RL a RM s nepatrně nižšími náklady.

  Robomow City 100
  Robomow City 100
  Robomow City 120
  Robomow City 120

  4. generace, senzace přes noc

  V roce 2013 se zrodil Robomow RS - to byla 4. generace robotických sekaček. Tato řada se stala přes noc úspěšným hitem. Jen za první rok se prodalo 5 000 kusů. Robomow RS také navýšil arzenál ohledně velikosti trávníku na kapacitu 3 000 m2!

  Robomow RS – The biggest Robomow Yet
  Robomow RS – Zatím největší Robomow

  Také v roce 2013…Robomow přišel s 3. řadou výrobků - Černou řadou. Tyto luxusní modely byly vyrobeny pro technicky zdatnější uživatele, kteří hledají jasné, elegantní a moderní příslušenství.

  Black Line Robomows Black Line Robomows
  Černá řada Robomow

  Přímo z tisku

  4. generace Robomow je plánována na rok 2014 a má představit 5 dalších modelů; RS622, RS612, TS1800, TS1000, MS1800 a MS1000.

  Robomow také představí úplně novou platformu pro trávníky malé a střední velikosti, která zahrnuje 7 nových modelů; RC306, RC304, RC302, TC500, TC300, MC500 a MC300.

  5. generace, aplikace pro smartphone

  Představujeme 5. generaci robotických sekaček! Tyto módní žhavé sekačky Robomow jsou navrženy pro trávníky do velikosti až 600 m2. Jsou to doposud nejlepší modely Robomow. Nabízí velké množství příslušenství a možností pokrytí trávníků a samozřejmě je plně programovatelný přes aplikaci Robomow!

  5th Generation, Smartphone Application

  Aplikace Robomow: ovládání, interaktivita, zážitek

  Je to zde! Aplikace Robomow!

  Spolupráce s vaší sekačkou nebyla nikdy tak rychlá, snadná a zábavná!

  Klikněte zde a zjistěte více!

  5th Generation, Smartphone Application