Tipy pro údržbu Vašeho trávníku

  Robomow® - Péče o trávník ještě nikdy nebyla tak snadná

  Nejlepší doba sekání

  Trávník sekejte když je tráva suchá. Brání to shlukování odřezků trávy a zanechávání hromádek na trávníku.
  Sekejte spíše ke konci dne než za denního horka. (Nahoru)

  Četnost sekání

  Sekejte často, tvoří se tím malé krátké odřezky. Během sezóny aktivního růstu je třeba četnost sekání zvýšit na jedenkrát za 3 - 5 dnů, než je tráva příliš dlouhá. Krátké odřezky se rychle rozkládají a nebudou pokrývat povrch trávy. Jestliže se tráva příliš prodloužila, zvyšte výšku sekání, posekejte, pak výšku postupně během několika sekání snižujte. (Nahoru)

  Výška sekání

  Dodržujte "pravidlo 1/3", sekejte nejvýš 1/3 délky trávy. Správným sekáním se tvoří krátké odřezky, které nebudou pokrývat povrch trávy. Možná budete muset sekat trávník častěji nebo sekání zdvojnásobit, jestliže trávník narůstá rychle jako třeba na jaře.(Nahoru)

  Voda

  Pravidelné stříhání trávy snižuje množství vody, které trávníky potřebují, protože odřezky jsou asi z 80 - 85% voda. Pravidelné stříhání trávy zpomaluje ztráty vypařováním z povrchu půdy a šetří vodu. Při pravidelném stříhání trávy většina trávníků potřebuje méně vody.(Nahoru)

  Zalévání

  Zalévejte trávník mezi 4. a 8. hodinou ráno, tak má voda čas vsáknout se do půdy předtím, než sluneční teplo způsobí vypařování.
  Váš trávník potřebuje 1 až 1 1/2" (3 - 4 cm) vody za týden. Hluboká zálivka dovolí trávě vytvořit hluboký kořenový systém a umožní tím trávníku odolávat chorobám a suchu (Nahoru)

  Nezalévejte nadměrně

  Příliš mnoho vody není jen plýtvání, ale může i zvýšit růst drnů, což vyžaduje častější sekání. Mezi zaléváním ponechejte půdu částečně vyschnout. Zalévejte, když vrchní dva palce půdy vyschly. Pro vyzkoušení půdy a změření hloubky vlhkosti použijte nějaký předmět jako třeba šroubovák. (Nahoru)

  Hnojení

  Pravidelné stříhání trávy snižuje množství potřebného trávníkového hnojiva protože odřezky poskytují asi 1/4 ročních potřeb trávníku. (Nahoru)

  Břity

  Břity své sekačky udržujte ostré. Ostré břity zajišťují čisté, bezpečné a účinné sekání. Otupené břity sekačky budou konečky trávy trhat a drtit, což může způsobit náchylnost vůči organismům chorob a oslabovat travní porost. Doporučuje se jednou za rok vyměnit všechny tři břity Robomow®. (Nahoru)

  Zplstnatění

  Odřezky a zplstnatění prostě nejsou propojené. Jak už bylo zmíněno dříve, odřezky trávy jsou asi z 80 - 85% voda, pouze s malým obsahem ligninu, a rychle se rozkládají.
  Když se zastavíme a přemýšlíme o tom, golfová hřiště, sportoviště a parky léta sekají trávu a recyklují se bez zachycovačů trávy.
  Malé množství zplstnatění (přibližně 1/2 palce) je ve skutečnosti pro trávník prospěšné. Odřezky trávy chrání kořenový systém trávníku před teplem a ztrátou vody. (Nahoru)